Další vhodné typy a možnosti zastřešení terasy

Materiálů, které lze použít na zastřešení teras je nepřeberné množství. Plech ocení především ti co hledají lehkou krytinu, tloušťka může být jen půl milimetru a může se použít i při velmi malém sklonu střechy, již od tří stupňů. Vyrábí se z kvalitního hliníku nebo oceli s vrchní vrstvou barvy, která má nejen barevně vyhovovat vašemu přání, ale také slouží coby ochrana plechu proti rezivění. Ceny jsou velice rozmanité, od nejlevnějších krytin vyrobených z oceli až po kvalitní titanzinkové krytiny.

K zastřešení terasy lze použít stejný materiál, který se používá na střechu domu, což bývá nejčastěji pálená taška. Výhodu, kterou má pálená taška je dlouhá životnost. Velice dobře odolává povětrnostním vlivům. Můžete si vybrat mezi různými barvami a tvary. Vyžaduje dobrou konstrukci která ji udrží, protože to je její jediná nevýhoda.

Naopak šindele díky své nízké hmotnsti jsou také vhodné na zastřešení terasy. Jejich pokládání jde velice lehce a rychle, díky samolepícím pásům. Na trhu se již objevily šindele s kovovou povrchovou úpravou.

Pokud chcete být v souladu s přírodou, zvolte zastřešení terasy z rákosu. V posledních letech je rákos víc a víc vidět na našich zahradách a terasách. Rákosové střechy navyžadují tolik pozornosti a péče a na pohled vypadají velice zajímavě. Pokud rákosovou střechu zvolíte pro svoji terasu, rozhodně nebudete litovat, ne jen že je vodotěsá ale také výborně tepelně izoluje a má dlouhou životnost.

Čemu se asi budete divit - svůj návrat slaví břidlicové zastřešení teras. Není se čemu divit, díky skvělé odolnosti vůči povětrnostním vlivům patří mezi nejvíce žádané. Břidlicové tašky se přichytávají pomocí dřevěného bedněí nebo OSB desek. Můžete si vybrat z několika tvarů.